Контакти
Наша історіяГоловнаПро насНаша історія

«Ми знатимемо, що добре робимо свою справу і виправдовуємо очікування, коли люди різних поколінь в усьому світі казатимуть: «Я розумію, що [компанія] “Пфайзер” (Pfizer) і подібні до неї компанії захищають наші інтереси і вони є нашою найкращою, а можливо, і єдиною надією на одужання», ―

Іан Рід, Виконавчий Директор та Голова Правління корпорації «Пфайзер» (Pfizer) 2010 – 2018.


Здоров’я наших пацієнтів ― наше натхнення. Із самого початку своєї діяльності, понад 165 років тому, компанія «Пфайзер» (Pfizer) поставила за мету втілення інноваційних підходів до лікування  людей, поліпшуючи їхнє здоров’я у всьому світі. Запрошуємо ознайомитись з нашою історією, як ми постійно вдосконалювались, щоб йти в ногу з потребами суспільства.

 

1849
Двоюрідні брати Чарльз Пфайзер і Чарльз Ерхарт заснували компанію Charles Pfizer & Company, розташувавши її в будівлі з червоної цегли в окрузі Бруклін штату Нью-Йорк.

1868
Компанія «Пфайзер» купує та реконструює будівлю постреволюційної епохи за адресою 81 Maiden Lane на Мангеттені й переносить туди свою штаб-квартиру.

Експансія, до якої підштовхнула Громадянська війна, триває, і доходи Pfizer подвоюються.

Компанія тепер має значно розширену лінійку продуктів і 150 нових співробітників. Щоб пристосуватися до цього зростання, вона купує і ремонтує будівлю постреволюційної епохи за адресою 81 Maiden Lane на Мангеттені й переносить туди свою штаб-квартиру. Ця будівля має ім’я Pfizer вже майже століття.

1882
Під впливом американської експансії на західних землях і збільшення кількості клієнтів на захід від Міссісіпі компанія «Пфайзер» відкриває офіси та склад у Чикаго в штаті Іллінойс, який став її першою локацією за межами Нью-Йорка.

1900
Pfizer отримує офіційне свідоцтво про реєстрацію в штаті Нью-Джерсі компанії зі статутним капіталом 2 мільйони доларів, розділеним на 20 000 акцій вартістю
100 доларів кожна.

Pfizer залишатиметься приватною компанією до випуску 22 червня 1942 року нового пакету 240 000 непривілейованих акцій, запропонованих до придбання звичайній публіці.

1905
Еміль Пфайзер був останнім членом родини Пфайзер/Ерхарт, який брав безпосередню участь у роботі компанії. Він був президентом з 1906 по 1941 рік.

Еміль Пфайзер, молодший син Чарльза Пфайзера, був призначений президентом на спеціальному засіданні Ради директорів. Він обіймав посаду президента з 1906 по 1941 рік, а в 1941 році ненадовго став головою Ради директорів. Саме він був останнім членом сім’ї Пфайзер/Ерхарт, який активно вів справи компанії.

1906
У віці 82 років Чарльз Пфайзер помирає під час відпочинку у своєму маєтку в Ньюпорті, штат Род-Айленд. У присвяті Пфайзеру в газеті The New York Tribune зазначають, що «завдяки ґрунтовній німецькій технічній освіті, великій працьовитості та наполегливості він успішно подолав усі труднощі і з кожним роком розширював свій бізнес». Продажі компанії на цей час перевищують 3 мільйони доларів.

1914
Джон Андерсон, який почав працювати в Pfizer у 1873 році простим кур’єром, за десять років відкрив першу філію компанії в Чикаго. Пізніше він обіймав посаду голови Ради директорів у період від 1914 до 1929 року.

Започаткувавши посаду голови, Рада директорів обирає на цю посаду Джона Андерсона, який у 1873 році 16-річним хлопцем прийшов працювати у Pfizer кур’єром. На посаді голови він перебував до 1929 року.

1919
Хімік компанії Pfizer Джеймс Каррі та його асистент Джаспер Кейн успішно започатковують масове виробництво лимонної кислоти з цукру за допомогою ферментації плісняви, завдяки чому Pfizer зрештою позбувається залежності від європейських виробників цитрусових.

Натхнений цим винаходом, Кейн розробляє далі новий метод ферментації в глибоких резервуарах з використанням меляси замість рафінованого цукру як сировини ― у такий спосіб зрештою був винайдений ключ до масового виробництва першого антибіотику пеніцилінового ряду.

1924
Компанії Charles Pfizer & Co. виповнюється 75 років. Святкування з нагоди цієї дати відбулося на заводі в Брукліні, який налічує 306 працівників.

1929
Вільям Г. Ерхарт, син Чарльза Ерхарта, одного з двох засновників компанії, став віцепрезидентом компанії в 1900 році й обіймав посаду голови Ради директорів з 1929 по 1940 рік.

10 січня 1929 року Джон Андерсон оголошує, що йде з посади голови. Новим головою призначають Вільяма Ерхарта, Еміль Пфайзер і далі виконує обов’язки президента, а син Джона Андерсона, Джордж, стає старшим віцепрезидентом.

1936
Доктор Річард Пастернак розробляє безферментативний метод виробництва аскорбінової кислоти, вітаміну С. Побудувавши новий завод і запровадивши цілодобовий графік виробництва, компанія «Пфайзер» стає провідним світовим виробником вітаміну С.

Натхнена цим успіхом, у 1938 році Pfizer починає виробництво вітаміну В12, або рибофлавіну, і врешті-решт розробляє вітамінний комплекс у складі рибофлавіну, тіаміну, ніацину та заліза. Від вітаміну В12 компанія переходить до вітаміну А, і наприкінці 1940-х років Pfizer стає визнаним лідером у виробництві вітамінів.

1939
Pfizer так успішно виробляє лимонну кислоту за допомогою ферментації цукру, що ціна фунта лимонної кислоти, яка в 1919 році становила 1,25 долара, знижується до 20 центів, а компанія «Пфайзер» стає загальновизнаним лідером у царині ферментних технологій.

1941
Компанія «Пфайзер» відреагувала на заклик уряду Сполучених Штатів пришвидшити виробництво пеніциліну для лікування солдатів союзників, які воювали у Другій світовій війні. З усіх компаній, що на той час масово виробляють антибіотики пеніцилінового ряду, лише Pfizer використовує технологію ферментації.

Наважившись на такий маневр з непередбачуваними наслідками, Pfizer інвестує мільйони доларів, ризикуючи активами власників компанії, щоб придбати обладнання та матеріали, потрібні для налагодження новаторського в той час процесу ферментації в глибоких резервуарах. Pfizer купує розташоване неподалік порожнє приміщення заводу з виробництва льоду й залучає персонал до цілодобової роботи над його переобладнанням і вдосконаленням складного виробничого процесу. Всього за чотири місяці компанія Pfizer вже виробляла вп’ятеро більше антибіотику пеніцилінового ряду, ніж передбачалося спочатку. Антиактеріальний лікарський засіб пеніцилінового ряду став поворотним моментом в історії людства ― першим справжнім захистом від бактеріальної інфекції.

1944
Компанія «Пфайзер» домагається успіху в масовому виробництві антибіотиків пеніцилінового ряду і стає найбільшим у світі виробником «чудодійних ліків».

Використовуючи ферментацію в глибоких резервуарах, компанія Pfizer успішно налагоджує масове виробництво антибіотику пеніцилінового ряду і стає найбільшим у світі виробником «чудодійних ліків».

Більшу частину протизапального антибактеріального лікарського засобу пеніцилінового ряду, який разом з військами союзників опинився на узбережжі Нормандії в День «Д», виготовила компанія «Пфайзер». Цей внесок компанії у перемогу над ворогом набув широкого розголосу по всій країні, і 17 квітня 1943 року Pfizer отримує заповітну відзнаку Army-Navy «E» від армії та флоту.

1945
Джордж А. Андерсон стає головою Ради директорів компанії «Пфайзер». Джон Л. Сміт обіймає посаду її президента.

1950
Антибіотик широкого спектру дії тетрациклінового ряду, що був створений за результатами першої дослідницької програми компанії, стає першим лікарським засобом, який продають у Сполучених Штатах під маркою Pfizer. Pfizer починає експансію на закордонні ринки, у зв’язку з чим створюють Міжнародний відділ.

Винахід антибіотику широкого спектру дії тетрациклінового ряду також знаменує собою початок роботи відділу продажів Pfizer Pharmaceutical Sales Force. Після схвалення препарату Управлінням з контролю за продуктами і ліками США 15 березня 1950 року до роботи стали вісім спеціально навчених продавців Pfizer, які чекали на повідомлення з таксофонів по всій країні, щоб доставити товар оптовикам і розповісти лікарям про перший запатентований фармацевтичний продукт компанії «Пфайзер». Ці люди ― передовий загін організованої компанією системи продажу та маркетингу, яка в майбутньому буде визнана найкращою в галузі.

1951
Здійснюючи масштабну міжнародну експансію, компанія «Пфайзер» відкриває свої підрозділи в Бельгії, Бразилії, Канаді, Англії, Мексиці, Панамі та Пуерто-Рико та на Кубі. Джон «Джек» Паверс-молодший, на той час помічник президента Pfizer Джона Маккіна, наказує своїм міжнародним командам «вивчати економіку, налагоджувати належні контакти з державними чиновниками, навчатися мов, історії та звичаїв, а якщо можливо, наймати місцевих працівників».

Тоді як інші компанії дотримуються суворого контролю свого міжнародного персоналу, Pfizer надає працівникам в інших країнах максимальну автономію, дозволяючи їм ухвалювати важливі рішення невідкладно, не чекаючи тижнями, а то й місяцями, доки на них відреагує головний офіс компанії. Ця формула виявилася надзвичайно успішною в наступні роки.

1952
Компанія «Пфайзер» створює сільськогосподарський підрозділ, покликаний пропонувати найсучасніше розв’язання проблем здоров’я тварин. Підрозділ відкриває власне сільськогосподарське підприємство площею 700 акрів і дослідницький центр у місті Терре-Хот, штат Індіана.

1953
Після придбання J.B. Roerig and Company, що спеціалізується на харчових добавках, вона стає підрозділом Pfizer. Roerig і надалі залишається невіддільною частиною славнозвісного маркетингового підрозділу Pfizer.

1955
Компанія відкриває ферментаційне виробництво в Англії, закладаючи підвалини для науково-дослідної діяльності Pfizer у Великій Британії. Pfizer співпрацює з японською компанією Taito над виробництвом і дистрибуцією антибіотиків. У 1983 році Pfizer набуває повного права власності на Taito.

1958
Нові фармацевтичні заводи Pfizer починають виробництво в Мексиці, Італії та Туреччині. Міжнародний штат компанії зростає з 4 300 осіб у 1957 році до понад
7 000.

1960
Компанія виявляє дедалі більшу прихильність до досліджень, зосереджуючи свої медичні розробки в лабораторії в Гротоні, штат Коннектикут.

1961
Компанія «Пфайзер» відкриває нову штаб-квартиру в центрі Мангеттена і вступає у десятиліття потужного зростання.

1965
Джон Паверс-молодший, президент і генеральний директор Chas. Pfizer & Co., Inc., 1966.

Джон Паверс-молодший призначений президентом і генеральним директором. Джон Маккін, якого він змінив на цій посаді, залишається головою Ради директорів, обіймаючи цю посаду до 1968 року, коли Паверс перебирає на себе керівництво компанією у повному обсязі.

1967
Виходить на ринок і швидко стає лідером продажів антибактеріальний препарат доксациклінового ряду, перший антибіотик широкого спектру дії, який вживають один раз на добу.

1971
Pfizer придбає Mack Illertissen, успішного виробника фармацевтичної, хімічної та споживчої продукції, орієнтованого на потреби ринку Німеччини. Створюють Центральний дослідницький підрозділ, який об’єднує фармацевтичні, сільськогосподарські та хімічні дослідження й розробки у всьому світі. Згодом до нього приєднуються дослідницькі центри на трьох континентах. В епоху безпрецедентних досягнень у сфері медичних відкриттів компанія Pfizer робить довгострокові інвестиції в дослідження, які згодом цілком виправдають себе.

1972
Pfizer перетинає поріг продажів мільярд доларів. Джон Паверс-молодший іде у відставку; генеральним директором (CEO) стає Едмунд Т. Пратт-молодший, а президентом ― Джеральд Д. Лаубаух. 

Визнаючи, що ключ до майбутнього зростання компанії Pfizer лежить у її здатності відкривати та розробляти інноваційні фармацевтичні препарати, голова Ради директорів Ед Пратт збільшує бюджет компанії на дослідження та розробки з приблизно 5 % до 15–20 % від обсягу продажів. Він також очолює невпинну боротьбу за захист інтелектуальної власності у всьому світі з метою заохочення та захисту інновацій. Завдяки своїй відданості інноваційній діяльності Пратт був призначений головою Консультативного комітету з питань торговельних переговорів за президентства Картера та Рейгана. Pfizer засновує в японському місті Нагано мікробіологічну лабораторію з аналізу ґрунту. У 1985 році цей об’єкт розширюється і перетворюється на великий лабораторний комплекс, де дослідники в складі міжнародних команд шукають нові способи подолання запальних процесів у перебігу таких захворювань, як артрит і астма, а також нові анальгетики, що не спричиняють звикання.

1976
Компанія «Пфайзер» виводить на ринок США препарат для контролю високого кров’яного тиску.

1980
Протизапальний лікарський засіб компанії «Пфайзер» стає одним з найпопулярніших рецептурних препаратів у світі і, зрештою, першим продуктом компанії Pfizer, обсяг продажів якого сягнув мільярда доларів США.

1984
На ринок виведено таблетований препарат для лікування цукрового діабету.

1986
Компанія «Пфайзер» представляє ін’єкційний антибіотик ампіцилінового ряду в комбінації з сульбактамом.

1986
Сільськогосподарський підрозділ перейменовано на ветеринарний.

1989
Компанія «Пфайзер»  виводить на ринок таблетки пролонгованої дії, інноваційний препарат для лікування стенокардії та гіпертонії, який вживають один раз на добу.

1990
Вільям С. Стір-молодший призначений президентом компанії. За рік його також обрано генеральним директором (CEO).

Потужний протигрибковий препарат виходить на ринок США та ще 15 країн.
У 1994 році цей препарат, що спочатку був схвалений для лікування системних грибкових інфекцій, реєструють у США з новим застосуванням ― для лікування вагінального кандидозу. Однодозова таблетка протигрибкового лікарського засобу стає привабливою альтернативою наявним методам лікування, які передбачають місцеве застосування крему протягом тижня або більше.

1992
Вільям С. Стір-молодший стає головою Ради директорів. Його мета ― знайти нові напрями діяльності компанії, які б відповідали її основним компетенціям.

Pfizer виводить на ринок трійцю нових серйозних лікарських засобів для лікування депресії, лікарський засіб для контролю стенокардії й гіпертонії та протизапальний препарат азитроміцинового ряду для лікування респіраторних і шкірних інфекцій.

1993
Компанія «Пфайзер»  запустила програму Sharing the Care, яка стала першою в індустрії програмою пожертвування ліків. Sharing the Care забезпечує ліками понад мільйон пацієнтів із низькими доходами, які не мають страхового забезпечення медичних послуг, на всій території Сполучених Штатів Америки.

1995
Ветеринарний підрозділ компанії купує бізнес SmithKIine Beecham, що виводить Pfizer у світові лідери з розроблення та виробництва фармацевтичних препаратів для сільськогосподарських і домашніх тварин.

Pfizer збільшує свою присутність на Далекому Сході, будуючи фармацевтичний завод у Даляні в Китаї та розширюючи свою діяльність на ринках Тихоокеанського регіону, що зростають. У продаж на ринку США надходить препарат ряду альфа-адреноблокаторів для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ).

1997
Журнал Fortune® назвав Pfizer найпопулярнішою фармацевтичною компанією у світі.

1998
Список видатних препаратів компанії «Пфайзер» поповнився завдяки запуску революційного засобу для лікування еректильної дисфункції. Pfizer інвестує понад 3,3 мільярда доларів США у дослідження та розробки. Разом з Фондом Едни Макконнелл Кларк (Edna McConnell Clark Foundation) компанія «Пфайзер»  започатковує Міжнародну ініціативу з боротьби з трахомою (ITI), спрямовану на подолання сліпоти, зумовленої трахомою. Дізнайтеся більше про трахому та Міжнародну ініціативу з боротьби з трахомою.

1999
Pfizer святкує своє 150-річчя у статусі однієї з провідних світових фармацевтичних компаній. За успіхи у відкритті та розробленні інноваційних лікарських засобів для людини журнал Forbes® назвав Pfizer «Компанією року». Pfizer виводить процес розроблення лікарських засобів на новий рівень ефективності, відкривши Технологічний центр Discovery у Кембриджі, штат Массачусетс.

Використовуючи новітні розробки в галузі генних сімейств, Центр має на меті розробити нові, ефективніші моделі для створення перспективних лікарських препаратів, тобто речовин з високим терапевтичним потенціалом, що здатні витримати суворі вимоги на шляху до реєстрації як лікарські засоби. Інвестиції компанії Pfizer у дослідження та розробки вперше перевищили 4 мільярди доларів США. Дізнайтеся більше про діяльність компанії Pfizer у сфері досліджень.

2000
The Best Get Better («Найкращі стають ще кращими») ― Pfizer і Warner-Lambert об’єднуються, утворюючи нову конфігурацію компанії Pfizer, яка є найбільшою фармацевтичною компанією у світі, що розвивається найшвидшими темпами.
Pfizer та Міністерство охорони здоров’я Південної Африки підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо створення партнерської програми Diflucan®. Дізнайтеся більше про партнерську програму Diflucan®.

Компанія «Пфайзер» відкриває найбільшу у світі споруду на території науково-дослідного кампусу в Гротоні, штат Коннектикут, де планує розробляти нові лікарські препарати для людей і тварин.

2001
Вільям С. Стір-молодший оголошує про вихід на пенсію з посади генерального директора компанії після 1 січня 2001 року, а у квітні, після щорічних зборів компанії, йде з посади голови Ради директорів. Генрі А. Маккіннелл-молодший, Ph.D., змінив Вільяма С. Стіра-молодшого на посаді голови Ради директорів та CEO.

У червні 2001 року Генк Маккіннелл оголошує про нову місію компанії «Пфайзер» ― стати компанією, яку найбільше цінують пацієнти, клієнти, колеги, інвестори, ділові партнери та громади, в яких ми працюємо і живемо. У липні він заявляє про готовність профінансувати будівництво регіонального лікувально-навчального центру на території Університету Макерере в Кампалі, Уганда, за програмою лікування та профілактики СНІДу Academic Alliance for AIDS Care and Prevention.
Компанія «Пфайзер» випускає новий антипсихотичний препарат для лікування шизофренії.

2002
Компанія «Пфайзер» значно розширила свої зобов’язання щодо поліпшення охорони здоров’я для американців з низьким рівнем доходу. Компанія запроваджує ініціативу Pfizer for Living™ Share Card Program. За її умовами, відповідно відібрані учасники програми Medicare здобувають доступ до 30-денного запасу будь-якого рецептурного препарату за фіксованою ціною 15 доларів США на кожний рецепт. Станом на квітень 2004 року для понад пів мільйона людей літнього віку, які скористалися цією можливістю, виписано майже п’ять мільйонів рецептів.
Компанія Pfizer інвестує 5,1 мільярда доларів у дослідження і розробки та запускає протигрибковий препарат для перорального та внутрішньовенного застосування, що призначений для лікування складних грибкових інфекцій. Pfizer стає першою американською компанією та першою з десяти найбільших фармацевтичних компаній Нью-Йоркської фондової біржі, яка приєдналася до Глобального договору ООН ― міжнародної спільноти, що сприяє розвитку корпоративного громадянства через налагодження партнерства між компаніями, установами ООН, неурядовими організаціями (НУО), профспілками та науковими закладами.
Фонд Pfizer оголошує про початок трирічної програми надання грантів для організації навчання та розвитку кадрового потенціалу в протидії поширенню ВІЛ/СНІДу в країнах, що розвиваються. Дванадцять організацій отримують гранти за Міжнародною програмою грантів на підвищення рівня медичної грамотності з питань ВІЛ/СНІДу.
Генк Маккіннелл, CEO і голова Ради директорів компанії Pfizer, оголосив на Всесвітній конференції зі СНІДу в Барселоні про започаткування програми Global Health Fellows ― заклику до колег з Pfizer працювати волонтерами в країнах, що розвиваються, у складі команд проєктів з протидії ВІЛ/СНІДу строком до шести місяців. У 2003 році перші вісімнадцять стипендіатів програми Global Health Fellows вирушають працювати на місцевому рівні.

2003
Pfizer інвестує понад 7,1 мільярда доларів США у дослідження та розробки.
16 квітня 2003 року Pfizer Inc. та Pharmacia Corporation оголосили про спільне виробництво, об’єднавши дві найдинамічніші інноваційні компанії у світі. Дізнайтеся більше про злиття Pfizer/Pharmacia.

Pfizer виводить на ринок препарат трептанового ряду, розроблений спеціально для лікування мігрені. Програма пожертвування ліків Sharing the Care компанії Pfizer святкує свій 10-літній ювілей.

2004
Pfizer Inc. обрана компанією Dow Jones and Co. для включення до індексу Dow Jones Industrial Average, який є найвідомішим барометром фондового ринку у світі.
Випущено на ринок комбінований гіпотензивний препарат зі статином, таблетками якого одночасно можна лікувати як високий кров’яний тиск, так і високий рівень холестерину.

Запущено ініціативу Pfizer Helpful Answers®, яка відкриває найширший у фармацевтичній галузі доступ до рецептурних ліків: 45 мільйонів незастрахованих американців мають змогу отримувати ліки Pfizer безплатно або зі значною знижкою.

На базі Університету Макерере в Кампалі, Уганда, відкриває свої двері Інститут інфекційних хвороб, новий медичний заклад, що забезпечує найсучасніше навчання та лікування ВІЛ/СНІДу, а також інших інфекційних захворювань. Компанія Pfizer Inc. та Фонд Pfizer, співпрацюючи з низкою організацій за унікальною програмою державно-приватного партнерства, надали понад 15 мільйонів доларів США на будівництво цього закладу.

2005
Компанія «Пфайзер» виводить на ринок перший препарат, схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками США для лікування двох різних форм невропатичного болю, пов’язаного з діабетичною периферичною нейропатією (ДПН), постгерпетичною невралгією (ПГН), а також для додаткового лікування парціальних судомних нападів у дорослих, хворих на епілепсію.

2006
Досьє найвидатніших препаратів компанії «Пфайзер» поповнилося лікарським засобом, пероральним інгібітором мультикінази для лікування пацієнтів з метастатичною нирково-клітинною карциномою (мНКК) або поширеним раком нирки, а також зі стромальною пухлиною шлунково-кишкового тракту (GIST) після розвитку захворювання на фоні вживання іматинібу мезилату або його непереносимості. 

Pfizer запускає на ринок новий препарат для лікування деяких інфекцій, спричинених Candida, дріжджоподібним грибком, який може бути причиною серйозних інфекцій у шпиталізованих пацієнтів або у пацієнтів з ослабленою імунною системою.

На ринок виходить розроблений Pfizer препарат, рецептурний лікарський засіб, який допомагає дорослим кинути курити.
У липні 2006 року Рада директорів Pfizer призначає Джеффрі Б. Кіндлера на посаду генерального директора (CEO) компанії. Кіндлер змінює на цій посаді Генка Маккіннелла, який очолюватиме Раду директорів до свого виходу на пенсію в лютому 2007 року.

2007
Компанія «Пфайзер» виводить на ринок синтетичний противірусний препарат з групи інгібіторів рецепторів CCR5 для прийому всередину, перший за останні 10 років пероральний лікарський засіб нового класу для лікування ВІЛ-інфекції.

Новий противірусний препарат блокує проникнення вірусу в білі кров’яні клітини, значно знижуючи вірусне навантаження та збільшуючи кількість Т-лімфоцитів у пацієнтів, інфікованих певним типом ВІЛ, які мають досвід лікування.

Компанія «Пфайзер» запускає вебсайт, де надаватиме актуальну, зручну для користувачів інформацію про стан виконання своїх післяреєстраційних зобов’язань у США ― тобто досліджень, які здійснюють після того, як лікарський засіб схвалюють регуляторні органи, і які призначені для збору додаткової інформації про безпеку, ефективність або оптимальне застосування лікарського засобу. Ця ініціатива є новою й унікальною для фармацевтичної компанії.

Щоб допомогти усунути критичні прогалини в лікуванні та навчанні з питань боротьби з малярією, Pfizer оголошує про запуск кампанії Mobilize Against Malaria «Мобілізуймося проти малярії».

2008
Джефф Кіндлер, голова Ради директорів та генеральний директор (CEO) компанії «Пфайзер», оголошує про наступний крок у її розвитку й окреслює план компанії щодо створення меншого розміру операційних підрозділів задля підвищення рівня інноваційності та прозорості, водночас спираючись на переваги масштабу та ресурсів Pfizer. Ці клієнтоорієнтовані бізнес-підрозділи допоможуть компанії Pfizer краще прогнозувати та реагувати на потреби клієнтів і пацієнтів, а також оперативно пристосовуватися до змін, що відбуваються на ринку.

Pfizer запускає новий вебсайт з безпеки лікарських засобів, щоб допомогти медичним працівникам та пацієнтам більш обґрунтовано ухвалювати рішення щодо варіантів лікування.

Grameen Health, дочірня компанія Grameen Bank, першої мікрофінансової організації в Бангладеш, яка отримала Нобелівську премію миру в 2006 році за здобутки у подоланні бідності, співпрацює з Pfizer для визначення сталих моделей надання медичних послуг у країнах, що розвиваються.

Компанія «Пфайзер» запускає Глобальний відділ регенеративної медицини. Підрозділ досліджує біологію стовбурових клітин і пов’язані з ними перспективи, відкриває та розробляє нове покоління регенеративних ліків, які можуть запобігти інвалідності, відновити ушкоджені органи й лікувати дегенеративні захворювання.

Pfizer укладає угоду з компанією Medivation стосовно розроблення та виведення на ринок досліджуваного препарату для лікування хвороби Альцгеймера та хвороби Гантінгтона.

2009
15 жовтня 2009 року компанія «Пфайзер» приєднує компанію Wyeth, створюючи об’єднання з широким спектром продуктів і методів лікування, які впливають на життя пацієнтів і клієнтів щодня й на всіх етапах життя.

Pfizer застосовує новий унікальний підхід до біомедичних досліджень, спрямований на пришвидшення розроблення інноваційних ліків для більшої кількості пацієнтів. Зокрема, Pfizer створює дві окремі дослідницькі організації: Групу досліджень і розробок у галузі фармакотерапії, яка зосереджується на відкритті малих молекул і пов’язаних з ними тактик лікування, та Групу досліджень і розробок у галузі біотерапії, яка зосереджується на дослідженнях великих молекул, зокрема вакцин. Дізнайтеся більше про науково-дослідні організації Pfizer.

Pfizer виводить на ринок холінолітик, який продають за рецептом і застосовують для лікування симптомів порушення, відомого як синдром гіперактивного сечового міхура, у дорослих.

Компанія «Пфайзер» укладає великі ліцензійні угоди з двома індійськими фармацевтичними компаніями ― Claris Lifesciences Ltd. та Aurobindo Pharma Ltd., поставивши за мету підвищити доступність лікарських засобів у всьому світі для груп населення, яким не забезпечено належного медичного обслуговування, а також додати нові лікарські засоби, що не належать компанії Pfizer, до поточного портфеля вже впроваджених препаратів.

Зважаючи на вирішальну роль участі пацієнтів у клінічних випробуваннях для успішного розвитку медичних досліджень, Pfizer розпочинає співпрацю з компанією Private Access, яка пропонує інноваційні технології досліджень з підвищеною конфіденційністю, щоб створити нову онлайн-спільноту, яка допоможе підвищити поінформованість про клінічні випробування та сприятиме ширшому залученню до них.

2010
На посаді генерального директора (CEO) до компанії «Пфайзер» приєднується Ян Рід. До цього він обіймав посаду старшого віцепрезидента та президента Групи глобального біофармацевтичного бізнесу, яку очолював з 2006 по грудень 2010 року. На цій посаді він керував п’ятьма глобальними бізнес-підрозділами: первинної медичної допомоги, спеціалізованої медичної допомоги, онкології, поточних продуктів та ринків, що розвиваються.

Пан Рід розпочав свою кар’єру в компанії «Пфайзер» у 1978 році на посаді операційного аудитора. До 1995 року він працював у Латинській Америці, обіймаючи посади фінансового директора Pfizer у Мексиці та регіонального менеджера Pfizer у Бразилії.

2010
Компанія «Пфайзер» оголошує про створення диверсифікованої науково-дослідної платформи під назвою Pfizer Worldwide Research and Development, що сприятиме підвищенню рівня досліджень і розробок у галузі малих молекул, великих молекул і вакцин.

Придбавши у 2009 році компанію Wyeth, Pfizer спочатку запровадила структуру з двох підрозділів для досліджень і розробок (біотерапевтичного та фармакотерапевтичного), щоб забезпечити прогрес і послідовну інтеграцію обох колишніх організацій. Завдяки швидкості й ефективності цієї інтеграції компанія Pfizer переходить до нової моделі, водночас зберігаючи той самий обсяг і дослідницькі напрями. Дізнайтеся більше про організацію досліджень і розробок компанії «Пфайзер».

2011
Pfizer завершила продаж бізнесу з виробництва інноваційних капсул Capsugel компанії KKR.

Компанія Pfizer оголошує про завершення продажу свого бізнесу з виробництва капсул афілійованій компанії Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.P. (разом із філіями — «KKR») після отримання відповідних дозволів регуляторних органів, зокрема в США та Європейському Союзі.

2012
Дочірня компанія «Пфайзер» під назвою Zoetis™ Inc. подала реєстраційну заяву на IPO.

Дочірня компанія Pfizer, Zoetis™ Inc., звернулася до Комісії з цінних паперів та бірж США із заявою про бажання зареєструвати первинне публічне розміщення (IPO) звичайних акцій класу «А». Передбачають, що частка акцій, запропонованих до розміщення, становитиме до 20 %. До завершення розміщення, яке заплановане на першу половину 2013 року, компанія Pfizer передасть в управління Zoetis свої ветеринарні активи.

2013
Компанія «Пфайзер» оголошує про плани щодо внутрішнього розділення своїх комерційних операцій між трьома сегментами, два з яких охоплюватимуть бізнес у напрямі «Інновації», а третій ― у напрямі «Вартість». Кожен із трьох сегментів працюватиме з розвиненими ринками та ринками, що розвиваються.

Зміни впроваджують із січня 2014 року в країнах, які не потребують погодження з профспілками чи робітничими радами, а після успішного завершення цих процедур реалізовують у країнах, де таке погодження обов’язкове.

2014
Компанія «Пфайзер» оголошує, що уклала остаточну угоду про придбання портфеля зареєстрованих вакцин компанії Baxter International Inc. за 635 мільйонів доларів США. У межах угоди Pfizer також придбає частину заводу Baxter у місті Орт, Австрія, де виробляють ці вакцини.

2015
Компанія «Пфайзер» оголошує про підписання остаточної угоди злиття, згідно з якою Pfizer придбає компанію Hospira. Це стратегічне з’єднання компаній, які доповнюють одна одну, забезпечить зростання потоку доходів і платформу для розвитку напряму GEP компанії Pfizer.

Завдяки розширенню портфеля стерильних ін’єкційних лікарських засобів, що складається з широкої лінійки генеричних стерильних ін’єкційних препаратів Hospira, включно з ін’єкційними препаратами для невідкладної допомоги та онкології, з низкою варіантів випуску, а також портфеля біоаналогів у поєднанні з патентованими стерильними ін’єкційними препаратами GEP, включно з протиінфекційними, протизапальними та цитотоксичними препаратами, Pfizer стане провідним світовим лідером у виробництві стерильних ін’єкційних препаратів.
Об’єднання компаній також посилює стратегію зростання GEP зі створення широкого портфеля біоаналогів у галузях, де компанія Pfizer має сильні позиції, через доповнення портфеля компанії Hospira з декількома біоаналогами, що вже представлені на ринку. Pfizer використовуватиме свою наявну комерційну інфраструктуру, масштаб присутності й наукові здобутки, а також потенціал розвитку найвищого світового рівня, щоб значно поширити сферу розповсюдження продуктів Hospira, наразі представлених переважно в США, на Європу та ключові ринки країн, що розвиваються, де GEP вже працює.

2016
Watson Health та Pfizer оголосили про початок спільного проєкту з підключення штучного інтелекту до розроблення ліків (Watson for Drug Discovery) за допомогою суперкомп’ютера IBM Watson, щоб пришвидшити дослідження Pfizer у галузі імуноонкології ― напряму в лікуванні раку, який базується на задіянні у боротьбі з онкологічними захворюваннями імунної системи організму людини.

Pfizer однією з перших у світі розгорнула Watson for Drug Discovery і першою пристосувала цей хмарний когнітивний інструмент через механізми машинного навчання Watson, обробки природної мови разом з іншими когнітивними технологіями до ідентифікації нових лікарських мішеней і вибору комбінованої терапії під час дослідження і стратегій відбору пацієнтів в імуноонкології.

Імунотерапія, яка модифікує імунну систему пацієнта для розпізнавання і знищення ракових клітин за допомогою комбінації вакцин, імуномодуляторів і малих/великих молекул, докорінно змінює галузь онкології. Вчені-онкологи компанії Pfizer використовуватимуть Watson for Drug Discovery для аналізу величезних обсягів розрізнених джерел даних, включно з ліцензованими та загальнодоступними даними, а також власними даними компанії Pfizer. За допомогою цього нового інструмента дослідники Pfizer аналізуватимуть і перевірятимуть гіпотези, щоб запропонувати аналітичну інформацію, що ґрунтується на доказах, для взаємодії в режимі реального часу. Кастомізована технологія також може бути використана для ефективного оцінювання ступеня безпечності запропонованих рішень.

2017
Pfizer та Corning Incorporated, що спеціалізується на виробництві скла і кераміки, оголошують про початок співпраці, яка дала змогу модернізувати фармацевтичне паковання завдяки впровадженню скла Corning Valor™ Glass. Це революційне рішення для фармацевтичної скляної тари сприяє поліпшенню зберігання та доставляння сучасних лікарських препаратів і забезпечує надійніший доступ до ліків, важливих для збереження громадського здоров’я.

Глибоке розуміння фармацевтичної рецептури та виробничого процесу від Merck і Pfizer у поєднанні з науковими знаннями та можливостями прецизійного формування скла від Corning допомогли створити ексклюзивне рішення для упакування ін’єкційних препаратів у флаконах і картриджах. Подальша співпраця компаній буде зосереджена на додатковому оцінюванні та впровадженні цієї інновації. Склотара Corning Valor Glass має чудову міцність та стійкість до пошкоджень і хімічного впливу. Ці властивості дають змогу підвищити швидкість і надійність доступу до найсучасніших ліків для пацієнтів зі збереженням на високому рівні якості, як того вимагають фармацевтичні компанії.

2020 – 2021
Компанія «Пфайзер» як світовий лідер у розробленні вакцин і методів лікування у відповідь на пандемію COVID-19 бере на себе зобов’язання щодо пришвидшення виробництва для якнайширшого забезпечення вакциною та лікуванням жителів планети.

2020 – 2021
Pfizer набуває права власності на низку компаній:

  • Arena Pharmaceuticals, компанію, яка має інноваційні розробки для лікування декількох імунозапальних захворювань на стадії клінічних досліджень;
  • ReViral, біофармацевтичну компанію, зосереджену на дослідженнях, розробленні та комерціалізації нових противірусних препаратів для лікування респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ) на стадії клінічних досліджень;
  • Biohaven Pharmaceutical Holding Company Ltd., яка запропонувала інноваційний метод терапії мігрені, що схвалений як для лікування у стані загострення, так і для профілактики епізодичної мігрені в дорослих;
  • Global Blood Therapeutics, Inc., біофармацевтичну компанію, яка працює у напрямі досліджень, розроблення та впровадження терапії захворювань, що потребують особливого догляду, зокрема серпоподібноклітинної анемії, для груп пацієнтів, не забезпечених належним лікуванням.
Про нас Відповідальність ПацієнтамЗахист від захворюваньПолітика конфіденційності та cookiesУмови користування сайтомКонтакти Pfizer.comHealthcare ProfessionalsBusiness to businessNews and mediaInvestorsSitemap © Представництво "Пфайзер Експорт Бі.Ві" в Україні (2024). PP-UNP-UKR-0070